צילום בתלת מימד

תוכן עניינים

אם יצא לכם לתהות כיצד אנשים מצליחים להוציא תמונות מקוריות בטכניקה של תלת מימד, כדאי גם שתדעו שעם מעט ידע כל אחד יכול לעשות זאת. כולנו ראינו את התמונות בפייסבוק לפני כמה שנים כשהטרנד רק יצא, אבל לכולנו היה נדמה שמדובר באיזה טריק צילומי או פוטושופ. למעשה, עם מעט עבודה ושימוש בטכניקה מסוימת נוכל ליצור תמונות תלת מימד ייחודיות שיהפכו כל צילום לייחודי. על עקרונות הטכניקה, על השיטה הייחודית ועל התמונות הייחודיות שניתן להפיק בשיטה זו לכבוד אירועים בכתבה זו.

טכניקת הצילום בתלת מימד

בעבר היינו צריכים מצלמה מאוד מיוחדת כדי לצלם בתלת מימד, אך כיום מדובר על צילום שכולם יכולים לעשות עם הידע הנכון. רוצים שגם התמונה שלכם תזוז ותוכלו לראות עמה את כל הנוף ושאנשים יוכלו להזיז את הטלפון ולראות את מה שיש גם מאחוריכם? 

אז העיקרון שעומד מאחורי הצילום הייחודי הוא שימוש במערך הצילום הכפול הבנוי לכולנו בטלפון, והוא נמצא גם במצלמות מקצועיות. השיטה עובדת כך: אנחנו מצלמים תמונת נוף או פורטרט, שתי המצלמות בתוך הטלפון או המצלמה לוכדות יחד את התמונה אך בעומקי שדה אחרים. הטלפון יכול לבצע עיבוד מקומי לתמונה ויוצר לכל תמונה את מפת העומק שלה הכוללת פרטים רבים בתמונה. במילים פשוטות – צילום תלת המימד הוא פשוט חיבור יחד של שתי תמונות באותו זמן נתון. 

אילו צילומים ניתן להפיק באמצעות טכניקת הצילום בתלת מימד?

בצילומי תלת המימד אנשים עושים שימוש במצבים שונים. פעמים רבות אלה יהיו צילומי נוף, במיוחד כי הם ממחישים את הצילום בצורה הטובה ביותר והם לוכדים את כל התמונה השלמה יחד, אך לא רק בצילומי הנוף נעשה בצילום הייחודי שימוש, למעשה, הוא משמש אותנו במצבים רבים אחרים. זהו למעשה אפקט אותו אנחנו מכירים מהעין האנושית, בתוך המוח שלנו הוא שקול לפזילה, אך העין שלנו יודעת לתקן את אפקט הצילום בעצמה, לעומת זאת עדשת המצלמה לא עושה זאת, למעשה הטריק בכל הסיפור הוא להכיר את העין האנושית ושלנו בצילום, ולדעת לעבוד היטב עם המרחק בין העיניים. 

אנחנו יכולים לראות כיצד התמונה המיוחדת הופכת ליותר ויותר פופולרית, כיום היא גם תופסת מקום מכובד בתחום האירועים. ניתן לראות את התמונות בתוך בוק בת-מצווה ובבוק בר מצווה, כאשר רוצים לעשות כמה תמונות מובילות, ייחודיות ואומנותיות. הן משמשות לחתונות ולאירועים משפחתיים, הן משמשות לרשתות החברתיות, לפרסומות וגם לצילומי אופנה. בסופו של דבר הכל מתחיל ונגמר באפקט הייחודי ששיטת הצילום מספקת לתמונה. 

כיצד מצלמים בפועל בתלת מימד? 

 

כדי להפיק תמונת תלת מימד יש לתכנן ולראות בעין את העומק אותו נראה ליצור בתמונה. ניקח את האגודל ונמצב אותו 30 ס"מ מול הפנים – כל מה שימצא בין העיניים שלנו ועד האגודל יכנס לתמונה בחזית, כל מה שיהיה אחריה יהיה רקע התמונה. נתמקד באובייקט שנרצה לצלם. נרצה לצלם כשמרכז המצלמה מופנה כלפי מרכז אובייקט הצילום שלנו, נסיט את התמונה ימינה ונשמור על מוקד התמונה זהה ונצלם שוב. אחת הנקודות הקריטיות להצלחת התמונה היא שמירה על אותו מוקד תמונה.

מוזמנים ליצור איתנו קשר

פשוט הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!